מאבק חדש: הפגנה ברחבת העירייה נגד תוכנית בנייה בשכונה הכי ותיקה וצפופה

מאבק חדש: תושבי שכונת רמב"ם הפגינו הערב ברחבת העירייה נגד תוכנית בנייה: "ראש העיר הבטיח לתושבים כי יערוך ביקור במקום בהשתתפותם אך לא עשה כן". דורון אוזן: "כולם מרגישים באנמיות של העירייה". נזכיר כי מדובר בפתח שנת הבחירות לרשויות המקומיות ונראה כי לצד זאת מתנהלים מספר מאבקים ע"י עשרות אלפי תושבים בעיר.

ראש העיר רז קינסטליך

תושבי השכונה אמרו: "שכונה רמב"ם היא הוותיקה בעיר, מהגדולות בעיר בשטחה והצפופה בעיר לפי מספר תושבים לשטח. תשתיות השכונה מיושנות ומוזנחות מאוד ואינן נותנות מענה לצרכי התושבים כבר כיום. שתיים מנקודות התורפה המרכזיות של התכנית שמקדמת העירייה הן בתחום התחבורה ואיכות הסביבה. גם חברי המועצה הצביעו על בעיתיות התכנית כבר לפני כשנתיים, אולם לא נעשה דבר כדי לבחון לעומק את השלכותיה, אף לאחר ששטחנו את טענותינו בכתב בפני ראש העיר. ראש העיר הבטיח לתושבים כי יערוך ביקור במקום בהשתתפותם אך לא עשה כן".

הצטרפו לעדכונים

https://chat.whatsapp.com/G485Y74Hv9R9benqJejoqm

דורון אוזן יו״ר האופוזיציה ויו"ר ועדת ביקורת: "אני תומך במאבק תושבי רמב״ם" אמר אוזן: "כולם מרגישים באנמיות של העירייה בכל הקשור להזנחה, לפשיעה, ללכלוך לעומסי התחבורה ולרעיון להוסיף עוד 70 יחידות דיור קטנות על גב התושבים שלא באים לשרת את צעירי העיר וותיקיה. שכונה כמו רמב"ם, שכה משמעותית בעיר צריכה עירייה רצינית, שתכין תוכנית בשיתוף עם התושבים, ושתהפוך את השכונה לאחת השכונות היפות בעיר! הזלזול והיחס גורם לציבור לצאת ולהפגין. אני רוצה להזכיר לכולם מה היה באותה ישיבה בועדת התכנון ובניה, לפני מס׳ חודשים כאשר עלה לדיון בניית מתחם מסחרי ועליו 70 יחידות ברחוב יהודה-מתחם השוק, מה קרה אז ביני כחבר הועדה לתכנון ובניה לבין רז קינסטליך ראש העיר. בתחילת הדיון ניסה רז להסביר שמדובר בפרויקט למען הצעירים, אחר כך התברר שזה בכלל דירות קטנות לכלל הציבור דהיינו לכולם, לאחר מכן חשפתי שאין דוח כלכלי לפרויקט ושאלתי מי יתחזק את המבנה. האם באזור כה ותיק וצפוף צריך להעמיס? לא די שהוא פקוק ולחוץ? כמו כן לא עשו בדיקה תחבורתית. לא עשו בדיקת אקלים וסביבה.
לא עשו סקר צרכים לשכונה האם צריכים מתנ"ס, מועדון קהילתי וכו׳

רז קינסטליך ודורון אוזן

אוזן סיכם: . אנחנו יודעים כמה זמן לוקח להעביר תוכנית פשוטה בהנדסה, איך עכשיו מדברים על מתנ״ס? איפה הייתם עד היום? אתה לא בעד הצעירים, לא בעד הותיקים, רק בעד לייצר כותרות ועוד בניה ועוד מסחר ללא שום תוכנית מסודרת והבטחות באוויר. כולם רואים את ההזנחה בשכונת רמב״ם ב-4 השנים האחרונות. אתם רוצים להעמיס עוד 70 יחידות ברחוב קצר ופקוק שישרת את מי בדיוק?
בטח לא את הצעירים ולא את הוותיקים ויהפוך למבנה מוזנח בעתיד, כי לא ידעתם לתת תשובות לשאלות שנשאלו בדיון. העברתם את ההחלטה על הראש של תושבי השכונה ואני תומך במאבקם לשיפור ולרווחת חייהם בשכונה ובעיר.
להתנגדות לתוכנית היו שותפים יחד איתי גם חבריי חברי המועצה איתן ויפעת. ביחד ננצח".

 

בעיריית ראשון לציון טרם הגיבו על הפגנת שכונת רמב"ם, לכשתתקבל התגובה נפרסמה

 

כמעט שנה לבחירות ונראה שאין זה המאבק היחיד בעיר שמנהלים תושבים. כידוע, מתנהל מאבק עיקש נוסף נגד הקמת מפעל אשפה שלטענת התושבים יהווה סיכון לבריאותם ויפגע בהם קשות. לצורך כך הקימו התושבים עמותה והחלו בגיוס כספים לערכאות משפטיות. בין הדומיננטיים במאבק הוא סגן ראש העיר אפי משה שהתריע על כך רבות בישיבות מועצת העיר. רק לאחר תקופת מה, הבין רז קינסטליך שהוא לא יכול להתעלם ולבסוף הוא נרתם למאבק התושבים.

מאבק תושבי מערב העיר צילום אורנית משה

לאחרונה פנתה העמותה שהוקמה "תושבי ראשון לציון למען סביבה נקיה ממפעלים מזוהמים", אל מבקר המדינה וביקשה את התערבותו המיידית. "בתמיכת אלפי תושבים
בהובלתם של אורנית משה, אמיר נוי, סוזי כהן וגלית ינקוביץ', הרינו לפנות אליכם על מנת לבדוק לעומק את מסכת התהליכים וקבלת ההחלטות הפסולה המאיימת להפוך את ראשון לציון ל- פח הזבל של המדינה". כתבה העמותה בפנייתה למבקר והוסיפה: " וזאת בפרויקט מזהם נוסף על הקיימים, מתקן למיון אשפה, המתוכנן להיבנות סמוך למערב העיר ולהפוך את חיי התושבים בה לגיהינום".

פקקי תנועה ברחוב אברהם בר

גם נושא הפקקים במערב העיר שנחשף בחדשות ראשון ניוז טרם הסתיים. בימים האחרונים ממשיכים תושבי העיר, נהגים, להלין על פקקי ענק באזור קניון הזהב והסביבה בגלל בניית הרכבת הקלה ברחוב משה דיין.

הבניה בחוף הים צילום: ראשון ניוז

מאבק ספונטני נוסף מתקיים על ידי קבוצת תושבים שמתנגדת לבניה על חוף הים כפי שהחלה בשבועות האחרונים, ממש לצד הטיילת.

דב צור צילום: עירייה

קינסטליך מבחינתו משדר עסקים כרגיל, השבוע הוא נסע להשתתף בכנס נדל"ן באילת יחד עם מספר נבחרי ציבור מעיריית ראשון לציון. בינתיים, ממשיך לשקול את צעדיו ראש העיר לשעבר דב צור שבודק את השטח, נפגש עם תושבים, נבחרי ציבור ופעילים חברתיים רבים ובקרוב הוא צפוי לקבל החלטה אם להתמודד לראשות העיר באוקטובר 2023

הצטרפו לעדכונים

https://chat.whatsapp.com/G485Y74Hv9R9benqJejoqm

 

 

 

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *