קידום אורגני בגוגל אתרים

קידום אורגני הינו תחום חשוב ומרכזי בכל מה שקשור לקידום של אתר אינטרנטי. באופן כללי, ישנם שני סוגים עיקריים של קידום אתרים באינטרנט בכלל, ובמנוע החיפוש המרכזי בעולם, הלא הוא גוגל, בפרט. הסוג הראשון הינו קידום ממומן, והוא הפשוט והמוכר יותר. מדובר בצורת קידום הקלאסית שמוכרת לנו – רכישה של הזכות לפרסם מודעות, ובמקרה הספציפי של גוגל, באמצעות פלטפורמת google ads. חשוב לשים לב כי במקרה כזה, הקישור לאתר שלכם, אותו אתם בוחרים לקדם, יופיע בראש רשימת תוצאות החיפוש שגוגל יעלה בעקבות חיפוש מילים מסוימות, אך זה יתבצע תחת הכותרת "קידום ממומן", ויהיה ברור שמדובר בסוג של פרסומת. זוהי שיטה קלאסית שיכולה לעזור לאתרים רבים להשתפר ולהתקדם, אך היא יותר שקופה כשיטה פרסומית, ועלולה להרתיע בעקבות כך, חלק מהאנשים מלהגיע אל האתר. לעומת זאת, השיטה של קידום אורגני היא שיטה אחרת, בה ננסה לבצע אופטימיזציה לאתר, כך שהוא יעלה למקום מרכזי יותר ברשימת תוצאות החיפוש של גוגל.

איך נבצע קידום אורגני?

מאחר ומדובר בתהליך של אופטימיזציה, ניתן לבצע אותו במגוון שיטות ולהתמקד בדברים שונים, שכן לשאלה אילו אתרים יוצגו לפני אתרים אחרים בתוצאות חיפוש מסוימות, יש פנים רבות. האלגוריתם של גוגל מושפע מהמון גורמים כגון איכות התוכן, לינקים מאתרים איכותיים אחרים, ונתוני הטראפיק בו, כולל זמן שהייה ממוצע של גולש באתר, וכמות הגולשים היומית בו. לכן, על מנת לקדם אתר ברמה האורגנית, יש צורך בעבודה במספר רב של מישורים, שמה שמנינו כאן הוא רק חלק קטן מהם. באופן כללי, ניתן לומר שקידום אורגני בנוי משיפור חוויית הגלישה של המשתמש, ובכך הגדלת הטראפיק בו והארכת זמן ההישרארות של כל גולש, מאופטימיזציה של תוכן איכותי, ומקישורים לאתרים אמינים. כך, לאורך תהליך שהינו ארוך יותר מאשר זה של הקידום הממומן, נוכל לקבל אתר שיוצג במקום טוב בחיפושים הרלוונטיים בגוגל, כך שאם אנשים יפנו למנוע החיפוש המפורסם עם צורך דומה למה שהאתר שלנו עונה עליו, הוא יופיע עבורם במקום נגיש. 

למה לבחור בקידום אורגני של אתרים?

עד עכשיו, לכאורה הבחירה בקידום אורגני על פני קידום ממומן הינה תמוהה. קידום ממומן מאפשר תוצאה מהירה ומיידית, בלי צורך בתהליך או בשלבי מחקר על מנת לטייב אותו. לעומת זאת, הקידום האורגני דורש הרבה יותר עבודה ומאמץ. התשובה היא, שקידום אורגני משיג תוצאה איכותית יותר. בעוד שקידום ממומן יוכל לאפשר לכמות מסוימת של גולשים להגיע לאתר שלכם באמצעות הקלה על הלינק המפורסם, קידום אורגני מאפשר בטווח הארוך למצב את האתר שלכם במיקום גבוה בתוצאות החיפוש הרלוונטי, והמשמעות של זה היא הגעה באופן טבעי לכמות גדולה בהרבה של גולשים. גדולה יותר ברמה כזו, שייתכן שאף הפרסום הממומן יהיה מיותר עד לא רלוונטי עבור האתר שלכם. 

תמונה freepik

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *