אישום: ניסו לשדוד איש עסקים

פרקליטות מחוז ת"א פלילי הגישה לבית המשפט המחוזי בעיר כתב אישום נגד יעקב אבוחצירה (38) מלוד ויוסף אבוחצירה (30) וגיא בן שמעון (38) מראשל"צ.  בגין ניסיון לשוד בנסיבות מחמירות בביתו של איש עסקים בכיר.

מכתב האישום, שהגישה עו"ד טל בנאי גת, עולה שהנאשמים קשרו קשר לשדוד את דירת היוקרה שבחזקת איש העסקים. על מנת להוציא את תוכניתם לפועל, החליפו הנאשמים את לוחית הרישוי הקדמית של רכבם עם רכב אחר המורשה להיכנס לחניון הבניין ולוחית רישוי האחורית עם רכב אחר כדי לטשטש את זהותם. במהלך ינואר בשעות הלילה המאוחרות הגיעו הנאשמים לבניין בו גר איש העסקים, כשהם לבושים בשחורים וברשותם אקדח איירסופט, אזיקונים, נייר דבק עבה ופלייר. הם ערבו לו בסמוך לדירתו וכשהגיע לדירה נכנסו עמו הנאשמים בכוח, הפילו אותו לרצפה ואיימו עליו ואמרו לו "זה הסוף של החיים שלך אם לא תהיה בשקט" תוך שהם חוסמים את פיו עם נייר הדבק.

בשלב זה החלו הנאשמים להסיר מאיש העסקים פריטים שהיו על גופו דוגמת שעון היוקרה שברשותו ותכשיטים רבים שענד בשווי של מאות אלפי דולרים, כפתו הנאשמים את ידיו ורגליו באזיקונים ורוקנו את תכולת כיסיו. לאחר דחפו הנאשמים את המתלונן בכוח לחדר השירותים בקומה התחתונה ודרשו ממנו מידע על חפצי הערך בדירה, איש העסקים אמר להם שיש בדירה כספת ומסר להם קודים שגוים. הנאשמים המשיכו לדרוש מאיש העסקים לפתוח את הכספת, שננעלה לאור הניסיונות הקודמים, תוך שהם מכים אותו מצמידים פלייר לאוזנו ואת אקדח הדמה לראשו וגורמים לו חבלות רבות בגופו.

בעקבות שיחה של אישה השמעה את המתרחש, הגיעו שוטרים למקום, מאחר ולא היה מענה נכנסו לדירה. אז הציע איש העסקים לנאשמים להוריד את האזיקונים מגפיו, על מנת שיציגו את עצמם כחבריו והם נענו ואיש העסקים הציג אותם חבריו כלפי השוטרים, אך הם נעצרו.

בבקשת המעצר עד תום ההליכים שהוגשה במקביל ציינה עו"ד בנאי – גת כי: "המדובר בניסיון שוד מתוכנן היטב, כאשר המשיבים ידעו כי ברשות ב.א. שעון יוקרתי, למדו מראש כיצד ניתן להכנס לחניון הבנין (ולשם כך החליפו את לוחיות הרישוי של רכב שהיה ברשותם), וכן כי ב.א. אינו נמצא בדירה אך צפוי לחזור אליה בשעת לילה מאוחרת. כמו כן, מדובר בשוד אשר בוצע על ידי שלושת המשיבים בצוותא, תוך שימוש באלימות ואיומים כלפי ב.א. בדירתו."

לנאשמים יוחסו עבירות של קשירת קשר לביצוע פשע (שוד), ניסיון שוד בנסיבות מחמירות, שינוי זהות של רכב וכניסה והתפרצות למקום מגורים.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *