בעקבות הרווחים: האם חברת מניב תשיב כסף לתושבים?

בעקבות רווחים גדולים בחברת מניג דורש ולד קפוסטין להחזיר את הכסף לתושבים כפי שעשו רשויות אחרות.

הצטרפו לעדכונים 

https://chat.whatsapp.com/HvZzLk2blli0MxsWHdhEA9

הפעיל החברתי ולד קפוסטין פנה לראש העיר רז קינסטליך בדרישה להורות לחברת מניב להשיב כסף לתושבים מהרווחים. "לא פעם עלתה דרישה על ידי חברי מועצה שונים, להחזיר את עודפי הכסף של תאגיד המים מניב לתושבים" כתב קפוסטין.

ולד קפוסטין צילום פרטי

"ב-2012 זה היה 25 מיליון, 2013 -30 מיליון, 2014 -35 מיליון 2015- 48 מיליון 2020 -20 מיליון. כסף זה ,כסף של הציבור! אותם העירייה, פעם אחרי פעם הכניסה לעצמה, כלומר לאן זה הלך לאחר מכן לא ברור. האם לחינוך, רווחה או יחצנות וכדומה".
קפוסטין הדגים לקינסטליך השבת כספים מרשויות אחרות: "השבוע פורסם באמצעי התקשורת שעיריית קריית אונו ויהוד מונוסון, החליטו להחזיר את עודפי הכסף של תאגיד המים שלהם לתושבים. כל תושב אמור לקבל בחזרה כמה מאות שקלים. כמובן כל זה בכפוף לאישור של המדינה".

ראש העיר רז קינסטליך

"לאחרונה פרסמת בגאווה שביקשת ממשרד הפנים לקבל הנחה בארנונה, דבר שהיית צריך לעשות כבר בתחילת הקדנציה ולא בשנת בחירות, אלה שלמרות זאת, עדיף מאוחר מאשר לעולם לא. בגלל זה אני פונה ומבקש ממך, בדיוק כפי שעשו עיריות אותם ציינתי לפעולה כמוהם ולהחזיר את עודפי הכסף של "מניב" לתושבי ראשון!
אני חושב שאם וכאשר הם יכולים להרשות לעצמם זאת, עיר כמו שלנו, שמוכנה להוציא סכומי עתק, מיליארדים תמורת שטחים שונים, תוכל לוותר על כמה עשרות מיליונים שממילא שייכים לציבור".

באדיבות חברת מניב

ממניב ראשון נמסר בתגובה: "עיריית ראשון לציון, כבעלת המניות בתאגיד המים מניב ראשון בע"מ, קיבלה בשנים האחרונות את סכומי הכסף המותרים לחלוקה, על ידי התאגיד כדיבידנד לבעלת המניות. יצוין, כי כספים אלו משמשים לצורך שיפור השירות לתושבי העיר, ומנותבים על ידי העירייה בהתאם לצרכי התושבים, לנושאים כגון רווחה וחינוך. עיריית ראשון לציון סבורה כי הדרך הנכונה וזו אשר מאפשרת הפניית הכספים לאלו הזקוקים להם ביותר, היא באמצעות העברת הדיבידנד לעירייה, ושימוש בכספים לטובת תושבי העיר".

הצטרפו לעדכונים

https://chat.whatsapp.com/HvZzLk2blli0MxsWHdhEA9

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *