"העובדות מדברות: "5 מסעדות נסגרות במשמרת של רז קינסטליך ומבחינתי הוא נכשל"

תושב העיר וחבר פרלמנט חוף הים: "זה קרה במשמרת של רז קינסטליך המסעדות הוותיקות בחוף הים נסגרות, תוסיף על זה את הבניה על קו הטיילת, כמעט ולא נשאר כלום". דורון אוזן: "שאין מספיק נסיון, העיר הולכת אחורה". בעירייה מגיבים: " ההחלטה על פינוי המסעדות הינה של רשות מקרקעי ישראל והתקבלה כבר לפני מספר שנים".

https://chat.whatsapp.com/IFkY6Xkrw7u8O9MYgJY7L9

מסעדת החוף השקט. צילום: ראשון ניוז

תושבי העיר ראשון לציון ובעלי עסקים בחוף הים שנסגרים השבוע לאחר מאבק משפטי, מפנים אצבע מאשימה כלפי ראש העיר רז קינסטליך " הוא ידע להינות ולבלות אצלנו עם משפחתו, אבל שנאבקנו מול מנהל מקרקעי ישראל הוא לא ממש סייע לנו" אומר אחד מבלי העסקים בחוף הים. מחר (שני) צפויים להסגר חמש המסעדות הוותיקות של חוף הים ראשון לציון לאחר מאבק משפטי ארוך שנים שהתנהל מצד רמ"י. המסעדות היוו במהלך עשרות שנים לסמל של חוף הים: " אנחנו לא מעכלים שזה קורה" אומר אחד העובדים שעיניו דומעות.

בתמונה: 4×4 וברקע בניית בית האבות על קו הטיילת. צילום: ראשון ניוז

רויטל נוגה מבעלי 4×4 שיתפה בתחושות הנוראיות את סגירת מפעל חייה: " גדלתי בחוף הזה, אבי בשנות החמישים תחילת שנות השישים התחיל את נושא הקיוסקים בחוף הים. אני חושב  שאין מי שלא הכיר את דוד ביטון, ולצערנו מחר זה היום האחרון פה".

צפו

 

המסעדות כאמור מוכרות לכל תושבי העיר שנהנו לשבת, להינות עם משפחותיהם ולבלות בחוף 4×4 והמסעדות הסמוכות- "וניס ביץ'", "החוף השקט", "החוף הדרומי", 4×4, "בריזה על הים" ובעוד כשנה "לה-מר". תושבי העיר ראשון לציון שישלמו את המחיר הכואב, בחרו להאשים דווקא את מי שעומד בראשות העיר רז קינסטליך. היום (ראשון) הם אומרים לחדשות ראשון ניוז: "איפה היחצ"ן המהולל רז קינסטליך שכשרוצה לרתום את התקשורת אליו הוא יודע איך לעשות זאת? במקום לעזור בהצלת המסעדות הוא מדלג בין אולפני טלויזיה, מצטלם בכל מקום שהוא רק יכול ועסוק ביחסי ציבור לעצמו! בושה! קינסטליך מקבל את משוכרתו, אבל עשרות משפחות יצטרכו בקרוב לחפש לעצמם מקור פרנסה ולהיזרק אל מעגל האבטלה! זה ממש לירוק לנו בפרצוף! הוא ידע להגיע אל המסעדות ולהינות עם משפחתו, מה קרה? אנחנו כבר לא חלק מהעיר?" אומר תושב העיר שמבלה מדי שבוע במסעדות.

בניית בית האבות בקו הטיילת. צילום: ראשון ניוז

"לאחרונה החלה בניה של בית אבות סמוך לקו הטיילת שגם היא באה על חשבון משאב הטבע העירוני הקטן שלנו. רז היקר, נכשלת! לך הביתה ותעשה טובה לכולם! לראשון לציון יש רצועת חוף קטנה, אם גם על זה לא ידעת להלחם אתה פשוט לא שווה כלום!".

 

דורון אוזן ובעלי העסקים בהפגנה לפני כחודש

 

דורון אוזן יו״ר האופוזיציה וועדת הביקורת הגיע לחזק את בעלי העסקים בחוף לפני כחודש: אני לא מקבל את חוסר המעש של ראש העיר והנהלת העיר לעוול שנעשה כאן לבעלי העסקים ולתושבי העיר. איפה היכולת של עיריית ראשון לציון מול הגופים הממשלתיים אני אומר זאת פעם אחר פעם-לא סופרים את העיר שלנו. דבר נוסף, על ראש העיר לא לרוץ ולהפגש דווקא ביום ההפגנה עם מנכ״ל רמ״י, במקום שזה יתבצע לפני שנתיים ושלוש שנים. הרי הכתובת היתה על הקיר ועובדה זה לא הצליח וכעת מפנים את המסעדות בחוף, זה כשלון ושלא יספרו סיפורים. היה על ראש העיר לדפוק על השולחן ולפנות לשר השיכון למנכ"ל רמ"י ולומר תעצרו את כל התהליך הנורא שאתם מובילים ולהגיע לפשרה. יש להם אינטרסים גדולים מאוד בעיר ראשון לציון, אבל שאין יכולת לעמוד איתן, ושאין מספיק נסיון, העיר הולכת אחורה ותקועה במקום".

עיריית ראשון לציון ורז קינסטליך

בעיריית ראשון לציון מודים שרז קינסטליך ואסף דעבול סיייעו במאבק אך למעשה לא הצליחו ומסרו: ״ההחלטה על פינוי המסעדות הינה של רשות מקרקעי ישראל והתקבלה כבר לפני מספר שנים, והרבה לפני הנהלת העירייה הנכחית. על אף הטענות, עיריית ראשון לציון, ראש העירייה והמשנה לראש העירייה אסף דעבול – עמדו לכל אורך הדרך לצד בעלי המסעדות בחוף הים, תמכו בהן, ואף פעלו רבות מול רשות מקרקעי ישראל וכלל הגורמים הרלוונטיים במטרה לסייע ולשנות החלטה זו״.

יש לציין כי גם תוכנית הבניה בקו הטיילת הוכנה לא בתקופתו של רז קינסטליך בהיותו ראש עיר אולם מבוצעת בתקופתו. 

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *