*מאבק משטרת ישראל בארגוני הפשיעה ובפשיעה החמורה

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email
שיתוף ב print

דוברות המשטרה (מרכז):

*מאבק משטרת ישראל בארגוני הפשיעה ובפשיעה החמורה: משטרת ישראל הרימה מסך מעל חברת לניהול ציי רכב החשודה באספקת רכבי יוקרה לגורמי פשיעה ובהענקת קווי אשראי פיראטיים. על פי החשד, היקף העבירות- חצי מיליארד שקלים*

לאחר חקירה סמויה ממושכת, פשטו עשרות בלשים וחוקרים *ביחידה המרכזית (ימ”ר) של מחוז מרכז* בליווי לוחמי מג”ב ואנשי רשות המיסים על משרדים ומגרש של חברה לניהול ציי רכב באזור גלילות וכן על בתיהם של גורמי פשיעה בשפלה ובשרון, במסגרת מהלך של תקיפה כלכלית פורץ דרך.

במסגרת הפעילות אתמול לפנות בוקר, נתפסו על ידי החוקרים עשרות כל רכב במגרשי החברה, כאשר למעלה מעשרה רכבי יוקרה נתפסו בבתיהם של גורמי פשיעה ומקורביהם בשפלה ובשרון.

החקירה נפתחה במחלק הכלכלי של הימ”ר בשיתוף אכיפה כלכלית בפרקליטות ויחידת יהלום של רשות המסים, לאחר שעלה במספר חקירות חשד, לפיו גורמי פשיעה עושים שימוש ברכבי החברה בכדי להימנע מפעולות של תקיפה כלכלית נגדם, חילוט או דיווח לרשויות המס.

על פי החשד הנחקר, גורמי הפשיעה נוהגים “לקנות” את הרכב בתשלומים רבים, כאשר לאורך כל תקופת התשלום הרכב *נשאר רשום על חברת ניהול ציי הרכב*. עוד עלה חשד כי *החברה מתפקדת כמעין “בנק” פיראטי* ובו ‘חשבונות’ של גורמי פשיעה המשמשים להפקדת כספים, העברות ופעולות פיננסיות שונות המתקיימות בסתר ללא כל פיקוח או אסדרה.

על פי החשד, היקף העבירות המיוחס לחברה נאמד בכחצי מיליארד שקלים.

במסגרת החקירה הגלויה עוכבו לחקירה מספר מעורבים, בינהם בעלי החברה תושבי סביון והרצליה בחשד לעבירות של הלבנת הון ומתן אשראי ללא רישיון.

מצורף תיעוד הפעילות המבצעית וסינק של רב פקד דיתי צאלים מהמחלק הכלכלי בימ”ר מרכז.

קרדיט צילום: דוברות המשטרה

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *