השרה להגנת הסביבה, תמר זנדברג, על הרפורמה ברישוי עסקים: מנגנון מסורבל, בזבזני ובירוקרטי שיגרום לנזק בריאותי וסביבתי חמור, ויעמיד אותנו במצב של אחריות ללא סמכות

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email
שיתוף ב print

השרה להגנת הסביבה, תמר זנדברג, הביעה היום (ד’) התנגדות לתיקון חוק רישוי העסקים בחוק ההסדרים הקרוב: “אנחנו מאוד מודאגים כמשרד, ואני כשרה, שהרפורמה הזו תעבור כפי שהיא. אנחנו במאני טיים, ויש כאן ניסיון להקים מנגנון מסורבל, בזבזני ובירוקרטי, שיפגע בצורה חמורה באינטרסים הציבוריים החיוניים ביותר, ויגרום לנזק חמור בכל הנוגע לבריאות, לסביבה ולאיכות החיים של תושבי ותושבות ישראל”.

עוד אמרה השרה תמר זנדברג כי “אנחנו מטפלים בעסקים קטנים כמו תחנות דלק, שיכולות לגרום לזיהום כבד של קרקע ומים ולפלוט חומרים מסוכנים. עסקים נוספים הם הטיפול בפסולת ובשפכים, ומכבסות שנמצאות בריכוזי אוכלוסיה ועושות שימוש בחומרים מסוכנים ומסרטנים. במקרה של אסון שייגרם לבריאות הציבור או לסביבה בגלל התיקונים בחוק רישוי העסקים – לא נוכל לשאת באחריות אם לא נהיה הגורם המקצועי שקובע את הסטנדרט לרשיונות העסק “.

“בשל החשש שלנו, נרצה להוציא את הרפורמה הזו מחוק ההסדרים. או לכל הפחות לפצל אותה או להכניס בה שינויים משמעותיים. נרצה לבצע שינוי קטגורי במבני הסכמות והאחריות שחוק הזה מייצר עבורנו. זה עניין דרמטי, לא נוכל להישאר עם אחריות אבל ללא סמכות. ככל שהרפורמה הזו תישאר בחוק ההסדרים, זה השינוי המשמעותי שיש להעביר”, סיכמה.

פייסבוק המשרד להגנת הסביבה.

למכתבים לשרים אביגדור ליברמן, איילת שקד, גדעון סער ולסגן השר אביר קארה, ומצגת בנושא הרפורמה ברישוי עסקים: https://did.li/vsqC

לדבריה, “התפקיד שלנו כמשרד להגנת הסביבה בכל הנוגע לרישוי העסקים, הוא לשמור על הציבור מפני מפגעים סביבתיים ובריאותיים כמו רעש וריח, זיהומי אוויר, קרקע ומים, ושימוש בחומרים מסוכנים שיכולים לעלות בחיי אדם. הרפורמה ברישוי העסקים תעביר את הסמכויות המקצועיות הסביבתיות ממומחי המשרד להגנת הסביבה, לגוף חיצוני אחר. זאת בזמן שהאחריות על האינטרס הסביבתי ועל נושאי הסביבה המקצועיים תיוותר בידי המשרד. זה יעמיד אותנו במצב של אחריות ללא סמכות “.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *