מאלף כלבים – כך תאלפו את הגור החדש שהצטרף למשפחה

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email
שיתוף ב print

כמו התפתחותם של ילדים כך גם הגור שיתווסף למשפחה המורחבת שלכם, אם לא תשקיעו בו אתם עלולים לפספס את גדילתו והפוטנציאל הטמון בו. אז מה בכל זאת עושים? כמו ילדים קטנים כך גם גורים ידועים בחוסר הקשב שלהם, מתעייפים מהר והשאר כמו ידוע מראש.

אז למה חשוב מאוד למצוא מאלף כלבים ואיך הוא יכול לסייע לכם לאלף את הגור החדש שהצטרף למשפחה? סובלנות, ידע, ניסיון, נוכחות כל אלו הם מפתחות להצלחת האילוף ולכן זה כמעט בלתי נמנע לעשות זאת לבד אלא באמצעות מאלף כלבים בעל הכשרה שיודע ויכול להפוך התנהגות של כל גור לחיובית ומהנה גם יחד.

מה חשוב לדעת על אילוף גורים? השלבים המוקדמים

אם תשאלו כל מאלף כלבים הוא וודאי ידבר אתכם על השלב הראשוני שבו יש להעביר את הפקודות הבסיסיות לכלב שהרי משם מתחילה המשימה ההכרחית ביותר. כשמדברים על פקודות מדברים על דברים בסיסיים שהם למעשה לא לזוז, לשבת, לעמוד, ללכת, ארצה וכד'. אלו הן פעולות חשובות היות שהן אלו השומרות על הגור בעודו סוקר את העולם מעיניו שלו.

לערך בגיל שמונה שבועות יתחיל השלב הזה ולכן אם הכלב שלכם כבר הגיע לשם כדאי שלא לפספס שלב ראשוני זה בו לומד הגור שלכם לציית לפקודות הפשוטות ומשם מתקדם בזהירות אל הדברים המורכבים יותר.

בשלב השני יהיו אלה אימוני רצועה, הידעתם? הנחת הרצועה על הכלב צעידה אינם בגדר התנהגות טבעית. לכן, בעוד הגור שלכם ינסה ללכת לכיוונים האחרים מאלף כלבים מסומך ילמד אותו להפוך ולציית לפקודות הרצועה ובגדול לשאר הפעולות שבעתיד יידרש מכם ללמדו. שלא כמו שאר הדברים, לימודי הרצועה וההרגל של הגור אליה יחל מרגע שתביאו אותו הביתה.

בתחילה הוא יתרגל לקולר בתנאי שזה נוח לו על הצוואר ומיד משם הוא יתרגל גם לרצועה עצמה ובסופו של דבר לא יסרב לזה. בתחילה בצעו טיולים קטנים בבית אחר כך, הגדילו את המרחב והוציאו אותו החוצה ובתנאי שהוא אכן אינו מסכן אף אחד ומחוסן בהתאם.

מתי אפשר להכשיר את הגור בעוד דברים?

 

דבר נוסף זה לאלף את הגור לצרכים, מבין כל הפקודות זה לא חשוב פחות ויש לזה גם השלכות בעתיד הקרוב לבוא. לכן, במעמד זה רצוי להיעזר בשירותיו של מאלף כלבים כאשר גיל הגור יגיע לשלושה חודשים. כמו כן חשוב לציין כי גזעים גדולים יתחילו את האילוף מוקדם יותר ואילו קטנים יותר יחכו עם זה למקסימום הזמן שצוין.

לסיכום, חשוב להבין כי אין הבדל בין ילדים קטנים לגורים, יש כאלו שיקבלו את המרות במהירות ויש שיידרש מכם להשקיע בזה יותר מהרגיל. בגדול, אם אתם בוחרים מאלף כלבים הוא כבר יידע להתחיל עם הגור מהדברים הבסיסיים ולאט יתקדם לדברים המורכבים יותר.

 

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.