תגיעו לירח: שבוע החלל העולמי 2020 במקיף י״ב המעיין ראשון לציון

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email
שיתוף ב print

לרגל שבוע החלל העולמי המתקיים בכל שנה בתחילת חודש אוקטובר, התקיימו מגוון פעילויות משמעותיות בקריית החינוך השש-שנתית מקיף י”ב המעיין, ראשון לציון.

 

שבוע החלל העולמי הוא מיזם חינוכי בינלאומי בחסות האו”ם. מטרת שבוע החלל היא העלאת המודעות לחקר החלל באמצעות קיום פעילויות חינוכיות רבות. השנה הושם דגש על פעילויות בנושא “ לוויינים משפרים את החיים”.

כ – 400 מתלמידי בית הספר נטלו חלק פעיל במערך שיעור מקוון בנושא של מסלולי לוויינים החגים מסביב לכדור הארץ,  אופי וייעוד משימות של לוויינים, כגון צילום, תקשורת, מזג אוויר ועוד. כמו כן דנו בשאלה כיצד אלפי הלוויינים החגים סביב כדור הארץ אינם מתנגשים זה בזה?

השיעור המקוון, יחד עם פעילויות נוספות לציון שבוע החלל העולמי, התקיימו בהובלה של מר דב רוסו, רכז המגמה המדעית הנדסית (מדעית טכנולוגית) במקיף יב ומדריך ארצי

מרכז של המגמה במשרד החינוך: “תחום החלל הינו קרקע פורייה לחשיפת התלמידים והקניית מיומנויות, עקרונות ויסודות של יזמות, קידמה ושאיפה למצוינות טכנולוגית ואישית פורצת דרך. נוסף על לימוד והתנסות במקצועות עתירי טכנולוגיה, השתתפות תלמידים בפעילות ייחודית זו במסגרת בית –ספרית חושף את התלמידים לתרבות ולמתרחש בעולם הגדול ומהווה קרקע פורייה לשיתופי פעולה עתידיים תוך רכישת ידע מיומנויות וערכים“.

בנוסף על פעילות הלוויינים, השתתפו תלמידי חטה”ב בהרצאה של מר ניצן מורן, מהנדס חשמל וחובב חלל מזה שנים רבות. ההרצאה הופקה על ידי משרד החינוך במסגרת מערכת השידורים הלאומית. מורן התמקד בהרצאה באחד הכוחות המשמעותיים להבנת סביבת החלל- כבידה. הסביר מהי כבידה, איך מתמודדים עם היעדרה במשימות חלל כיום, איך הגוף מגיב לסביבת החלל, אילו בעיות נגרמות בסביבה זו וכיצד אפשר להתמודד איתן? וסיכם כי הכבידה משפיעה על החיים העתידיים של האנושות בחלל, שלב ראשון בדרך של התלמידים לטוס לביקור במאדים עובר בהעמקה בתכני ההרצאה.

שרית סטילקול, מנהלת חטה”ב במקיף י”ב: “פעילות שבוע החלל העולמי בחטה”ב הינה הזדמנות להפוך את תלמידנו לפרו-אקטיביים גם בתקופת הקורונה . הזדמנות זו מזמנת חשיבה מחוץ לקופסא והזדמנות לביטוי עצמי ויצירתיות.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *