מצילי עיריית ראשון לציון הצילו את חייהם של 80 בני אדם. עליה של 30%

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email
שיתוף ב print

עונת הרחצה 2020 הייתה הפכפכה, בין סגר לבין עומס בחוף הים כך או כך, הנתונים של אגף החופים בעיריית ראשון לציון מעידים על עלייה של כ- 30% במספר ההצלות בחופים ,למרות הפתיחה המאוחרת של העונה מצילי עיריית ראשון לציון הצילו את חייהם של 80 בני אדם  עונת הרחצה תסתיים ב-17 לאוקטובר

 

למרות שעונת הרחצה הנוכחית נפתחה באיחור של חודש וחצי, מספר ההצלות בחופי ראשון לציון עלה ב30% לעומת שנים קודמות. אחת הסיבות המרכזיות: עומס המבקרים החריג בחופים על רקע משבר הקורונה ובעקבות כך, רחצה בחופים לא מוכרזים שבהם לא פועלים שירותי ההצלה.

 

עונת הרחצה טרם הסתיימה ותינעל רק ב-17 לאוקטובר, אבל עם סיום חופשת הקיץ, נתוני אגף חופים ואגמים בעיריית ראשון לציון מעידים על התמודדות יוצאת דופן של מצילי ראשון לציון עם ריבוי אירועים, חלקם בחופים לא מוכרזים, בהם נאלצו מצילים לתת מענה ממרחק רב.

מצילי ראשון לציון  הצילו את חייהם של 80 בני אדם שהיו תחת סכנת טביעה, תוך סיכון חייהם. תחנת ההצלה מספר 1, החוף הכחול היא שיאנית ההצלות. המצילים שם משו מהמים 29 מתרחצים והצילו את חייהם. לכך יש שתי סיבות, זהו החוף המוכרז הצפוני ביותר, סמוך מאוד לגבול הימי הסוער עם בת ים. שנית, תחנת ההצלה הזו נותנת מענה גם לחוף שבו ישנה פעילות של ספורט ימי שאינו ממונע. בתחנת הצלה מספר 2 חוף נווה חוף- היו 10 הצלות, תחנת הצלה מספר 3 חוף חופית- 18 הצלות, תחנת הצלה מספר 4 חוף תל יונה – 8 הצלות, תחנת הצלה מספר 5 חוף הילדים- 3 הצלות, תחנת הצלה מספר 6 החוף הנפרד- 3 הצלות ומעבר לשעות ההצלה ברחבי החוף – 9 הצלות.  נזכיר, כי הצלות רבות בחופים בוצעו הודות להחלטת העירייה להרחיב את שירותי ההצלה עד החשיכה או עד השעה 20:00, הקרוב מבניהם. מנהל אגף חופים ואגמים, אלי שוורצברג : “ההצלחה שלנו היא ההבדל בין חיים למוות. לא מעט אנשים הולכים לחוף הלא מוכרז, לא נשמעים להוראות שירותי ההצלה ולא מבינים שחייהם בסכנה. רק בזכות ערנות ותושייה של עובדי האגף ניצלו חייהם של רבים מתושבי העיר. אני קורא לציבור להישמע להנחיות ולשמור על חייהם”.

 

מחזיק תיק חופים ואגמים, עידן מזרחי, הוסיף: “כל הכבוד למצילים בראשון לציון ולעומד בראש האגף, אלי שוורצברג, על עמידה במציאות כמעט בלתי אפשרית. אני מזכיר שעונת הרחצה עדיין לא הסתיי מה ואני קורא למתרחצים להקפיד על הנחיות משרד הבריאות ולהישמע להוראות המצילים”.

 

 

צילום: חורחה נובומינסקי

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *