היערכות לקראת הקיץ חוששים מלילות קיץ רועשים?

היערכות לקראת הקיץ חוששים מלילות קיץ רועשים?

דורון אוזן המשנה לראה״ע ומחזיק תיק הבטחון

דורון אוזן

״ תוכנית ההיערכות לקיץ החברה לבטיחון תדע לתת מענה לבני הנוער ולייצר שקט ובטחון לכלל תושבי העיר אני מבקש בשמי ובשם ראה״ע לגלות סבלנות וביחד נמצא את האיזון הנכון בין הנוער לתושבים״.
כאמור בעירייה ובחברה לבטחון בשת״פ עם המשטרה הוחלט להפעיל את תוכנית "לילות שקטים" במסגרתה יקיימו החברה לביטחון וסדר ציבורי ומשטרת ראשון לציון סיורים, תצפיות ופעילות מוגברת בגינות הציבוריות ובמוסדות ציבור. רוצים להצטרף לסיורים?
השנה תופעל תוכנית "לילה שקט" של אגף הסיור בחברה לבטחון ויחידת השיטור העירוני של משטרת ראשון לציון שמטרתה לשמור על הביטחון והסדר הציבורי בעיר במהלך חופשת הקיץ.
התוכנית מאפשרת תגובה מהירה ויעילה בטיפול מפגעי רעש בגינות הציבוריות, אלימות והשחתה של רכוש (ונדליזם), וזאת על ידי ביצוע סיורים, תצפיות ופעילות מוגברת בימי החופש. התוכנית תחל עם יציאת התלמידים לחופשת הקיץ ב-20.6 ותסתיים עם תום החופשה ב-31.8.
אגב, יש לציין כי החברה לבטחון תעשה מאמץ לגייס לתוכנית בנוסף לצוותים שעובדים בחברה גם סטודנטים.
"התוכנית תתרום רבות לשמירה על איכות חייהם של התושבים במהלך החופשות ובנוסף, תמנע גילויי אלימות רבים בקרב בני הנוער בגינות הציבוריות. מה שנותר הוא לאחל לבני הנוער חופשה נעימה ובטוחה".
כפי שהיה בשנים קודמות, משטרת ראשון לציון תיקח חלק פעיל במניעת עבירות הפוגעות באיכות חייהם של התושבים ותהיה מעורבת יותר בקהילה. אגף סיור בחברה לביטחון ערך עבודת מטה בשיתוף נציגי שיל"ת, המוקד העירוני, ומשטרת ראשון לציון, למיפוי האתרים בעיר ה"מועדים לפורענות" על פי מאפיינים ורמת המטרד.
לאחר המיפוי, חולקה העיר לפי 30 תאי שטח נבחרים לצד נקודות פעילות בין השעות 22:00-03:00
. המטרה להבטיח את השקט בגנים.
דורון אוזן המשנה לראה״ע מחזיק תיק החברה לבטחון אומר:״כמי שהחזיק בתיק הצעירים והנוער בקדנציות קודמות כעשור שלם ומיוזמי תוכניות הקיץ הנוער על המפה ולילות אקטיביים מדגיש ״כדי שבני הנוער יהנו מחופשת הקיץ ויחד עם זאת נייצר עבורם מגוון פעילויות רחב כדי למנוע שוטטות וונדליזם וכך נשמור על הסדר ברחבי העיר ועל מנוחת התושבים על כן נפעל יחד עם שאר המנהלים הרלוונטיים בעירייה ובתמיכת ראה״ע.בהזדמנות זו אברך בברכת יישר כוח את מנכ״ל החברה לבטחון ומנהלי המחלקות פקחי החברה לבטחון והשיטור העירוני ,שעושים ויעשו לילות כימים כדי שהקיץ יהיה שקט ובטוח".
במקביל לתוכנית לילה שקט, תמשיך גם השנה היוזמה המשותפת של החברה לביטחון בשיתוף פרלמנט הנוער במסגרתה הוקצו כ-30 אתרים המרוחקים מבנייני מגורים -מגרשים מוארים בהם יוכלו הצעירים לשהות עד השעות המאוחרות.
לסיום דבריו של אוזן ״אני פונה לבני הנוער ואומר להם חשוב לנו שתהנו שימרו על עצמכם על המשפחות שלכם אני מאמין בכם ואל לנו לשכוח שאנו בתקופה מאתגרת מאוד וישראל במלחמה על כן אבקש להיות עירניים לכל דבר שנראה בעינכם חשוד,אנחנו כאן בשבילכם ולתושבים תשתדלו לגלות סבלנות לבני הנוער הם רוצים להרגיש את החופש ונדע למצוא את האיזון הנכון״.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *