רגע לפני הפסח: במד"א מוכרים את החמץ

 

 

רגע לפני הפסח:

במד"א מוכרים את החמץ

 

כבכל שנה, רגע לפני חג הפסח, דאגו במד"א למכור את החמץ שברשות הארגון, כפי שדורשת ההלכה // בכירי מד"א הקנו לראשון לציון, הרב הראשי לישראל ונשיא מועצת הרבנות הראשית הרב יצחק יוסף את הסמכות למכור את החמץ לגוי בסמוך לחג

היום (ב') יצאו בכירי מד"א, בראשות סמנכ"ל קהילה בארגון ד"ר אלי יפה למשימה חשובה לקראת חג הפסח והגיע ללשכתו של הראשון לציון, הרב הראשי לישראל ונשיא מועצת הרבנות הראשית הרב יצחק יוסף והקנו לו את הסמכות למכור לגוי את החמץ שברשות הארגון בסמוך לחג.

 

במהלך המפגש, התעניין הרב יוסף בהכנות לחג במד"א ובבדיקת החמץ בתחנות מד"א השונות ברחבי הארץ, באמבולנסים ובניידות לטיפול נמרץ. הרב שמע על פרויקט 'קמחא דפסחא' שמד"א מקיים לקראת חג הפסח ב-20 השנים האחרונות וציין כי מדובר פרויקט של חסד.

 

לאחר מכירת החמץ ברך הרב את עובדי ומתנדבי מגן דוד אדום על כל הפעילויות מצילות החיים. הרב ציין בדבריו את עשרות אלפי מתנדבי ועובדי מד"א שפועלים מסביב לשעון במלחמת חרבות ברזל ובכלל במסירות נפש להצלת נפשות בישראל, בירך כי רק יסיעו יולדות לבתי החולים, איחל לאחדות בעם ישראל וסיכם "כל המקיים נפש אחת מישראל, מעלים עליו כאילו קיים עולם מלא."

 

מנכ"ל מד"א, אלי בין:"מד"א מקפיד על מכירת החמץ לקראת חג הפסח בכל שנה, בהתאם להלכה ומקפיד על שמירת כשרות מלאה לפסח בכל התחנות על מנת שנוכל להמשיך ולעבוד בשיתוף מלא בתוך הארגון עם כל פלחי האוכלוסייה בישראל- דתיים וחילוניים, זה לצד זה גם במהלך ימי החג. אני מאחל לכל בית ישראל חג פסח כשר, שמח ובטוח".

 

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *