"דב צור נחוש להציל את העיר"

מקורב לראש העיר לשעבר דב צור: " הוא נחוש להציל את העיר, דב מקבל אלפי פניות מתושבים שחרדים לגורל העיר".

 

בתאריך – 31.10.2023 ייערכו הבחירות לראשויות המקומיות, נראה כי ראש העיר הנכחי רז קינסטליך מעונין להמשיך לקדנציה נוספת אולם אם ראש העיר לשעבר דב צור יחליט להתמודד מולו המציאות יכולה להשתנות.

הצטרפו לעדכונים

https://chat.whatsapp.com/IFkY6Xkrw7u8O9MYgJY7L9

מקורב לראש העיר ראשון לציון לשעבר דב צור אומר לחדשות ראשון ניוז כי צור בוחן את השטח, מקיים כל יום פגישות עם פעילים, תושבים וגורמים נוספים. " דב נחוש להציל את העיר, כולם רואים שהעיר תקועה ובמקומות רבים הולכת אחורה" אומר המקורב ומוסיף: " דב הוא איש עשייה, הוא לא עוסק ביח"צ לכן הוא לא מדבר הרבה, הוא בודק לעומק כמה איתו ויש לו סיכוי טוב להפתיע ולחזור בגדול".

ראש העיר דב צור מכריז על תוכנית פינוי בינוי אוגוסט 2017 צילום: עיריית ראשון לציון

למה הוא מחכה?

"אם הוא יכריז זה יהיה בקרוב, כרגע הוא עורך חישובים, בינתיים, מאחורי הקלעים הצטרפו אליו מספר חברי מועצה מכהנים שמאמינים בו והביעו את תמיכתם. יש לא מעט מחאות שדב יצטרך להתמודד איתם, תשאר לו ירושה לא פשוטה אבל הוא ימצא את הפתרון. את חוף הים כבר אי אפשר להחזיר, אבל את נזקי מפעל הפסולת שנבנה במערב העיר אפשר למזער, את פקקי התנועה בכל העיר במיוחד במערב בגלל הנת"צ יהיה אפשר למזער, לאפשר ביטחון לתושבים אפשר, כל המדינה ראתה מה קרה בשבוע שעבר בשכונת רמב"ם, עד היום לא נעצרו החשודים במעשה רצח הנער. דב יודע לטפל בבעיות, הוא יעשה את זה כבוגר אחראי. הוא לא יעסוק רק ביח"צ וצילומים. לא בכדי הוא מקבל אלפי פניות לשוב להנהיג את העיר".

 

ומבחינה פוליטית איך הוא עם חברי המועצה?

"דב הוא א-פוליטי לכן הרוב איתו, את דב מענין מה קורה בעיר ואיך מקדמים, לא מה עושה גדעון סער או אחרים. הוא בידידות עם כולם וכך ראש עיר צריך להתנהג כי הכל למען התושבים והעיר".

הצטרפו לעדכונים

https://chat.whatsapp.com/IFkY6Xkrw7u8O9MYgJY7L9

 

הארכיון זוכר ולהלן חלק מהעשיה של דב צור בהיותו ראש עיריית ראשון לציון. 

כבר בשנת 2014 מימש צור את הבטחתו לתושבים במתן חניה חינם לתושבי העיר. בעירייה מסרו בזמנו: "אחת ההחלטות הראשונות של ראש העירייה, דב צור, עם כניסתו לתפקיד, היתה לתושבי ראשון לציון חניה חינם בשטחי 'כחול-לבן', לרבות בחניון חוף-הים. וזאת למרות שמדובר באובדן הכנסות עצום לקופת העירייה. בנוסף, הכשירה העירייה לרווחת התושבים למעלה מ-40 מגרשי חנייה ובהם כ-1500 מקומות חנייה בחמש השנים האחרונות".

מגרש חניה ברחוב משה שרת שקידם דב צור ב- 2014. צילום: עיריית ראשון לציון

ראש העירייה, דב צור אמר : "תושבי העיר משלמים די מסים לעיר ואין צורך להטיל עליהם גם את מס החנייה. על כן, תושבי העיר לא משלמים על החנייה ברחבי העיר. ידוע לי היטב כי מצוקת החנייה ברחבי העיר מטרידה רבים מהתושבים, וזו גם הסיבה שעם כניסתי לתפקיד הובלתי את ההחלטה לאפשר לתושבי ראשון לציון חניה חינם בשטחי "כחול-לבן", לרבות בחניון חוף-הים. כולי תקווה כי מגרשי החניה החדשים בעיר יקלו על התושבים ויספקו להם פתרון יעיל נוסף בהתמודדות עם מצוקת החנייה".

 

באוקטובר 2017 פרסמה עיריית ראשון לציון על סיום הקמת למעלה מ- 1000 מצלמות שפרוסות בכל רחבי העיר. ראש העיר דאז דב צור אמר: "המצלמות תרמו לשיפור איכות חיי התושבים. אנו כעירייה נפעל בכל האמצעים העומדים לרשותנו כדי להבטיח את ביטחונם של התושבים במרחב הציבורי תוך הקפדה מדוקדקת על נהלים נוקשים לשמירת והגנת פרטיות תושבי העיר".

הבניה במתחם האלף בתקופת דב צור צילום: עיריית ראשון לציון

בהובלתו של דב צור אחד הוקם מתחם בילוי ה- Desert  שנבנה במתחם האלף במערב העיר. המתחם משתרע על שטח של 2500 מ"ר. המקום מאכלס כאלפיים מבלים. עיריית ראשון לציון ביקשה ביוזמתו של צור לנצל את השטח העצום במתחם האלף עד אשר החלה הבנייה ופרסמה מכרז להקמת מתחם בילוי במקום. במסגרת זו, היזם שזכה בהקמת המתחם יעניק 50% הנחה לתושבי העיר בכניסה בכפוף להצגת תעודת זהות. 

חדר המצב של המוקד העירוני בתקופתו של צור צילום: עיריית ראשון לציון

 

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *