מתי יש לפנות לטיפול אצל אורולוג מומחה?

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email
שיתוף ב print

לכל דבר עונה וזמן, וגם הבחירה ללכת לאבחון וטיפול אצל אורולוג מומחה היא לא בחירה של היום יום, אלא בעת הצורך. מקצוע האורולוגיה הינו המקצוע המתמקד במערכת השתן והרבייה, שאצל גברים הינה מערכת סגורה אחת. הרופאים האורולוגים עוברים התמחות ספציפית, ויכולים להמשיך לתתי-התמחויות הכוללות, בין היתר, ביצוע ניתוחים מתקדמים עם טכנולוגיית לפרוסקופיה, טיפול במחלות ממאירות באיברים הרלוונטיים (אורולוגיה אונקולוגית), ניהול מצבים עצביים המשפיעים על מערכות אלו (נוירו-אורולוגיה), ואפילו אורולוגיית ילדים.

רשימה חלקית זו נותנת לכם תמונה רחבה על הצורך בפניה או בהפניה לאורולוג, בייחוד כאשר הוא מתעסק בתת ההתמחות הרלוונטית לאבחנה של מצבכם. במאמר זה נרחיב מעט על השירותים שנותן אורולוג, ומה חשוב לדעת לפני.

כאשר פוגשים אורולוג מומחה:

דבר ראשון, כאשר צריכים לפגוש אורולוג, כדאי לבדוק האם הוא אורולוג מומחה ילדים או מבוגרים. הבעיות שהאחד פוגש אינם זהות לבעיות שהאחר פוגש, ולמרות שיש חפיפה כלשהי, שכן בכל זאת מדובר במערכות מבניות זהות, הרי שלטוב או לרע, ישנן הרבה בעיות שונות בכל גיל.

רופא אורולוג יציע לכם, בין היתר, טיפול:

  • טיפול באשך טמיר אצל ילדים – המום השכיח ביותר אצל בנים זכרים, מצב רפואי בו האשך אינו מסיים את תהליך הנדידה מעומק הבטן לעבר שק האשכים, ויש לעזור לו להגיע למקומו בכדי למנוע סיבוכים עתידיים ופגיעה פוטנציאלית בפוריות
  • היפוספדיאס – גם כן בטיפול בילדים, זהו מום שכיח מאוד גם כן, שני בשכיחותו רק לאשך הטמיר. במצב זה פתח הפין אינו במקומו, והטיפול הינו כירורגי, ודורש התערבות. אחוזי הצלחה גבוהים מאוד, בטח אצל מומחה באורולוגיית ילדים וכירורגיה.
  • טיפול בערמונית – בין אם מצב של ערמונית מוגדלת (פרוסטטה), הפרעות במתן שתן, סרטן בשלפוחית השתן וכיו"ב, אורולוג פוגש מקרים שונים במערכת המין, כאשר הנ"ל נפוצים יותר אצל מבוגרים.
  • וריקוצל – לא ילדים, אבל גם לא מבוגרים, גיל ההתבגרות הוא הזמן האידיאלי לניתוח זה, שיכול לשפר את ספירת הזרע אצל הסובלים ממצב רפואי זה, חשוב מאוד בימינו, תקופה בה ספירת הזרע הגברית נמצאת בירידה מסיבות רבות.

ברית מילה רפואית

עוד שירות שנותן אורולוג מומחה זה ברית מילה רפואית. המהלך האחראי של הטלת האחריות להליך כירורגי באיבר מינו של הילד שלכם על רופא מומחה היא ככל הנראה המהלך הנבון יותר והבטוח יותר. רופאים אורולוגים אשר עברו התמחות באורולוגית ילדים וניתוחים לפרוסקופיים הינם מוסמכים די והותר לבצע ברית מילה בצורה הבטוחה, הנכונה והמתחשבת ביותר, בכדי לאפשר לכם, ההורים, להתמודד עם הקושי של נתינת הילד שלכם לידיו של מישהו שהולך לחתוך בבשרו.

ברית המילה הינה הליך רפואי לכל עניין ודבר, והעובדה כי הוא קשור בצורה הדוקה למסורת היהודית אינה מפחיתה מן החשיבות הרפואית שיש לו. הליך ברית המילה הינו הליך שמבוצע בכל העולם, ולא רק אצל היהודים. מבחינה רפואית, נראה כי יש יתרונות רבים להליך זה. אך הדרך הבטוחה ביותר לבצע אותו זה עם רופא.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.