מגרשים את החושך: עיריית ראשון לציון קיימה הפנינג לכבוד חודש המודעות לאנשים עם מוגבלויות*

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email
שיתוף ב print

*מגרשים את החושך: עיריית ראשון לציון קיימה הפנינג לכבוד חודש המודעות לאנשים עם מוגבלויות*

_עיריית ראשון לציון מציינת את חודש המודעות לאנשים עם מוגבלויות, כשאתמול (ראשון) נערך הפנינג. במהלך החודש יצאו בעירייה עם קמפיין הכולל שלטי חוצות ומגוון פעילויות, וביום חמישי האחרון הואר בניין העירייה בסגול. ראש העירייה רז קינסטליך: “אין מקום לדעות חשוכות וקדומות”._

לאחר שביום שישי (3.12) חל היום הבינלאומי לרגל אנשים עם מוגבלויות, עיריית ראשון לציון המשיכה גם אתמול (ראשון) בפעילויות עם קיום הפנינג ותהלוכה באולם גן-נחום. ההפנינג, שמתקיים בראשון לציון זאת השנה השנייה, היה בסימן “באנו חושך לגרש ולקרב בין הלבבות” מתוך שאיפה לחברה שיוויונית ורב-גונית המקבלת את האחר. עיריית ראשון לציון יצאה בקמפיין במהלך חודש דצמבר, הכולל שלטי חוצות עם הסלוגן: “אל תראה מוגבל – תראה בן אדם”.

ראש העירייה, רז קינסטליך: “כבר מגיל צעיר אנחנו מחנכים לקבלת האחר ולהבנה כי יש אנשים עם קושי מסוים. המסר של הפנינג הנהדר שארגן המנהל לשילוב חברתי בעיריית ראשון לציון הוא שכולם שווים, ושאין מקום בראשון לציון לדעות חשוכות וקדומות. אנו מחבקים אנשים עם מוגבלויות בעיר ומפתחים שירותים מותאמים, על מנת לסייע להם לחיות חיים מלאים בקהילה”.

“בחג החנוכה הזה אנחנו ממשיכים להפיץ אור ולקבל את כולם כשווים בחברה”, אמר ממלא מקום וסגן ראש העירייה ומחזיק תיק הרווחה, מוטי עג’מי. “נמשיך לפעול עבור אנשים עם מוגבלויות לכל אורך השנה, כפי שקרה בשנה החולפת”.

במסגרת ההפנינג התקיים מופע, הפרחת בלונים, ריקודים, הפעלות לילדים, להקת מתופפים ושופרות, פעילויות ספורט בסימן שילוב אנשים עם מוגבלות, צילומי מגנטים והדלקת נר שמיני של חנוכה. כידוע, עיריית ראשון לציון הוסיפה השנה 7 תקנים עבור אנשים עם מוגבלות במימון עירוני ומסייעת להם במציאת עבודה מותאמת לצרכים, ליכולות ולכישורים שלהם ואף מפתחת שירותים מותאמים עבורם על מנת לסייע להם לממש את הזכויות המגיעות להם.

כזכור, ביום חמישי האחרון הואר בניין עיריית ראשון לציון בסגול לציון היום הבינלאומי לאנשים עם מוגבלויות. בעיריית ראשון לציון יקיימו לאורך כל החודש הקרוב פעילויות בהובלת אגף שיקום נכויות במנהל לשילוב חברתי. ביום שישי האחרון נערכה חגיגת חנוכה בסימן שיוויון והכלה בהיכל הספורט גן-נחום עבור משפחות לילדים ובוגרים עם מוגבלות. במהלך החודש ראש העירייה, רז קינסטליך, יקריא את הסיפור “לציונה יש כנף אחת” של נעם חורב בגן ילדים של החינוך המיוחד. כמו כן, לקראת סוף חודש דצמבר תתקיים תערוכה של ילדים ואנשים עם מוגבלות בניין העירייה, במסגרתה יוצגו ציורי נוף וטבע מרהיבים של אדם עם מוגבלות שמיעה, רישומים וציורים של אנשים עם מוגבלות שכלית, ציורי ילדים ונוער עם מוגבלויות ותערוכת “לחבק את האוטיזם” המתמקדת בצילומים וסיפורים אישיים של הורים לילדים על הרצף האוטיסטי.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *